Feed on
Posts
Comments

Istorija, karyba
RU Kokios tautybės buvo rusas Aleksandras Neviškis?
RU Lietuvos kariuomenės sausasis davinys
RU Rusijos kariuomenės sausasis davinys
RU Britų kariuomenės sausasis davinys
RU Amerikiečių kariuomenės sausasis davinys
RU Chakasija XXa. pradžioje (teko ten pagyventi pusmetį 1981m.)
RU Trockio traukinys
RU Kai kurios mintys apie Leningrado blokados keistenybes
RU Jekaterinos ero-baldai
RU Komunistai prieš komunistus
RU Japoniškų tankų šrotas

Įdomu
RU „Akvariumas“
EN Pasaulis per savaitę fotkėse 2014-01-18/25: I dalis, II dalis, III dalis
EN Veidrodnamis
RU (S) Merginos iš Paryžiaus kabare, 1900ieji, III dalis
RU (S) Brodvėjaus šokėjos, 1900ieji
RU Lukašenkos rezidencijos iš oro
EN Svajonių namai
EN Pilys I
EN Pilys II
EN 20 nuostabių pilių
EN 10 nuostabių salų
EN 30 gražių rūmų ir pilių
EN Plūduriuojantys miestai
RU Versače rūmai
RU Rusijos žiemos sportininkės
RU Varšuvos 1944ųjų sukilimas kiek kitaip
EN Aprūkusių butelių menas
EN Oscar Chichoni menas

Glupstvos
RU Vertimo problemos
EN Vaiduoklianamis
RU Savaime atsisegantis paponešis
RU Internet-foto-falsifikacijos: I dalis, II dalis
RU (Beveik) nuogi fermeriai

15 Responses to “Penktadienio laikažudynas 2014-01-31”

  1. scania parašė:

    Dėl Leningrado blokados tai įdomiai… Net ir padalinus perpus įtarimus. Šiaip tai ta irtorija girdėta – paslapčia ėjo kalbos, kad tautų tėvas specialiai marino revoliucijos lopšį.
    Eilinį kartą pletkai patikimesni už žiniasklaidą 😀

    • Voldemaras parašė:

      Aha, įdomūs pasvarstymai, o dar paskaičius Mannerheim’o prisiminimus labai panašu į
      teisybę…

    • grumlinas parašė:

      Nešvari ta blokada, gal tikrai Visarionyčius norėjo biškį pamažinti dalyvavusių Spalio perversme skaičių?

      • Taškas parašė:

        Labai įtaigūs skaičiai, geri klausimai ir … jokio atsakymo ar bent versijos.

        Gal tos Leningrado karinių gamyklų veiklos nebuvo iš vis, bent jau šimtais skaičiuojamų tankų?
        Bandžiau susigaudyti suomių tikraisiais karo veiksmais Leningrado blokadoje, bet ir ten – vienos mįslės.
        Na, išties ta TSRS, kurioje gyvenau ne vieną dešimtmetį, istorija – tiomnyj les pod sedmiu zamkami sekretnosti. Dlia durakov priedo.

        Tuoj prieisiu prie genialiai paprastos minties – istorija, kaip ir ekonomika – joks mokslas. 🙁

        • grumlinas parašė:

          Be abejo, istorija tėra tik politikavimo tarnaitė

          • Taškas parašė:

            Taip. Bet dabar prisiminiau vieną nutikimą ir pasidarė gėda.

            Kadais mane, paauglį,Tėvas pristatė maišyti tigelyje šildomus kazeino klijus. Jie buvo parduodami tokiomis šokolado dydžio plytelėmis. Kvapas savotiškas, beveik smarvė, nes padaryti iš kanopų.
            Tai va, užėjo kaimynė – rusė, atitekėjusi Kauno priemiestin už vietinio vaikinuko po tarnybos armijoje.
            Ji sako:
            -Kaip skaniai kvepia.
            -?!
            -Kad jus žinomėt, koks skanus kisielius čia.
            -??!!
            -Per karą, antrą žiemą virėme Leningrade, koks skanus buvo.

            Ir ji papasakojo. Pasirodo, blokadą beveik visą ten buvo.
            „Liž by niebyla vojny“-užbaigdavo ji tuos savo pasakojimus apie karo ir pokario metus visada rusiškai, nors pasakodavo gana gražia, nors su akcentu, lietuvių kalba.
            Ne vien dėl to niekad neišmesdavom duonos likučių, tik sudžiovint ir į suchorių maišą. Tai jau tam atvejui, jei „išvežtų“.

            Kaip pas mus nėra nepaliestų tais baisiais trėmimais, taip pas rusus nėra šeimų, kurių artimų ar tolimesnių giminių ar bent pažįstamų, išgyvenusių ar pražuvusių Leningrade.

            • grumlinas parašė:

              Na tip, milijonas mirusių nuo bado duoda daugybę šeimyninių ryšių

            • Andu parašė:

              Tėvukas, kai būdamas 17 metų 1950-ais pateko į lagerį ir statė Arzamasą-16, tai sėdėjo kartu su pirmuoju „gyvybės kelio“ per Ladogos ežerą komendantu…

          • Rytis I parašė:

            Berods kaip tik pirmą žiemą Ladogos ežeru sunkvežimiai pajudėjo dar nepakankamai storu ledu. 40 sunkvežimių kolona nuskendo. Labai tikėtina, kad po tokio įvykio pirmasis apkaltintas buvo kaip tik ledo kelio komendantas…

  2. Rytis I parašė:

    Lietuviškas sausas davinys – skurdokai atrodo, bet rodos tokie kariui per parą priklauso trys, o rusiškas – vienas visai parai.
    Dėl Leningrado blokados. Reiktų gal kiekvieną keistybę atskirai panagrinėti, klausimas įdomus, bet… Bet jei trumpai, tai: artėjant vokiečiams, pusė milijono leningradiečių statė gynybines užtvaras ir jas pastatė net tris, miestas buvo prifarširuotas dotų, barikadų, o ir kariuomenės ten nemažai buvo, buvo tie patys KV tankai, be to, kas čia nepaminėta – buvo neseniai rusiška filma apie blokadą pagal neseniai paskelbtus NKVD dokumentus, – pasirodo kad visų gamyklų požemiai, kanalizacijos buvo užminuotos tūkst. tonų sprogmenų, kiekvienoj gamykloj buvo slapta sprogdintojų grupė (darbininkai nieko nežinojo), kurie gavę trigubai patvirtintintą įsakymą gal net visą miestą būtų pakėlę į orą. Žvalgybos dėka vokiečiai tai žinojo. Kodėl suomiai nepuolė? Ogi jie savo žemes atsiėmė ir nenorėjo toliau eiti, akivaizdu, bo buvo neaišku kuo visa tai baigsis. Kas dar? Sutikčiau gal su tuom, jog blokada nebuvo pilna: tą pačią pirmą žiemą buvo organizuotas kelias ledu, o jau 43-ių sausį rusai prakirto apsupties žiedą prie Ladogos kranto ir galėjo vežti kiek norėjo ir ko norėjo. Tiesa, dėl ginklų ir tankų gamybos: skaičiau, jog nekurie istorikai išvis abejoja jog ten kas buvo gaminama, nes gamyklos, tame skaičiuj Kirovo buvo išvežtos. Kažkas buvo likę, – bet tik tankų remontui. Ir svarbiausia: čia vėl fiureris su savo psichopatiniu blaškymųsi ir neapsisprendimu (gal ir į gerą). Karo pradžioj berods teigė, jog Leningradas ir Ukraina jam svarbiau už Maskvą, paskiau jog sugriaus jį iki pamatų, o bet kai prasidėjo kovos dėl Maskvos, – visos tankų ir aviacijos divizijos buvo permestos iš Šiaurės kariuomenės į Centrą. Šiaurės 18 kariuomenė liko su dešimčia motorizuotų-pėstininkų divizijų ir tapo aišku jog įsakymo pulti nebebus. Vienžo, niekas nenorėjo 41-ų žiemą maitinti Leningrado…

    • grumlinas parašė:

      Aibė faktorių apsprendė Leningrado blokados dramą, t.t. sudegusios per bombardavimą maisto atsargos – būtų išlikusios – tokios tragedijos nebūtų buvę

      • Rytis I parašė:

        Dėl sandėlių nėra visiškai aišku. Skaito, jog Leningradas neturėjo pakankamai atsargų. Be to, tos atsargos buvo dalinamos labai ne po lygiai: kareiviui – 500 g duonos, milicija, NKVD – 300 g, darbininkai – 250 g, o vat tarnautojai, nedirbantys ir vaikai – 125 g. Reiškias, atslinkus šalčiams, pirmieji eilėje į krematoriumu paverstos plytų gamyklos pečių buvo kaip tik baltarankiai inteligentai, ligoti, seniai ir vaikai.
        „Основной проблемой оказавшегося в блокаде более чем трехмиллионного населения стал голод. В советской историографии зачастую его связывают с тем, что чуть ли не в первые дни войны сгорели так называемые Бадаевские склады, запасник продовольствия для города. Это абсолютно не соответствовало действительности. Запасов продовольствия, находившегося на вышеуказанном складе, хватило бы максимум на 5 дней — не больше. … Власти Ленинграда оказались совершенно не готовы к ситуации, которая сложилась осенью 1941 года и можно с уверенностью сказать, что огромная часть вины в возникшем голоде лежит на них.“
        http://id77.livejournal.com/44934.html

        Be to, visus, kas bandė bėgt iš miesto, – NKVD gaudydavo ir grąžindavo atgal. Spąstai miestiečiams – tarp savų ir vokiečių. Keistai atsitiko ir su tuom gaisru sandėliuose. Gaisrininkams neleido gesinti…
        „…Горят и Бадаевские склады. Тушить огонь фактически некому – из 38 человек местной пожарной команды с огнём борются меньше половины: одних отправили рыть окопы, другие просто не смогли пройти к складам – у людей не было пропуска для передвижения по городу при воздушной тревоге.
        http://topspb.tv/news/news1823/

  3. Andu parašė:

    beje, „Akvariumas“ Vilniuje koncertavo jau 1982-83 m. Tiksliau net ne Vilniuje, o Rudaminos kultūrnamyje, kuriam tuo metu vadovavo mano „šuliokė“ Judita Bartoševičienė (daugiau žinoma kaip Mama Jazz) – ten nuolat vykdavo pogrindiniai avangardinės muzikos koncertai (Vyšniauskas, Čekasinas, Labutis, Molokojedovas, Laurinavičius, Šinkarenka ten, ko gero, vos ne nakvodavo)…

    • Rytis I parašė:

      Gal bandė nugrūst į periferiją?.. Šiaip jau, kai KGB suprato, jog su anti-estrada nebesugeba susitvarkyti, po jų pat sparneliu buvo sukurtas kokis ten susivienijimas, apjungiantis visas rokiagrupes ir jis berods taipogi organizuodavo gastroles – „kudy podalše“ :)…

    • grumlinas parašė:

      Vyksmas vyko visada 🙂