Search

Grumlino palėpė

Gyvenimas – ne tai, ko tu nori, o tai, ką tu gali

Author

grumlinas

365 žodžiai – 48

Markas Aurelijus kažkada parašė: „Pasaulyje viešpatauja arba chaosas, arba jame tvarka ir viskas vyksta dėsningai“. Suprantu, kodėl jis galutinai pats neapsisprendė, nes aš ir pats neapsisprendžiu: kai pasižiūriu į savo artimiausią aplinką – joje yra šiokia tokia tvarka; bet kai pažvelgiu toliau – ten grynas chaosas, nuo kurio norisi laikytis toliau.

Iš ciklo „Lietuvos keliai“

20190127_134803

365 žodžiai – 47

Vakar darbe buvo Vasario 16tai skirtas minėjimas. Po to peržiūrėjome filmą, kuriame prof. L.Mažylis pasakoja apie Lietuvos Nepriklausomybės akto atsiradimo ir atradimo peripetijas. Filmo pabaigoje nuskambėjo Vydūno frazė, kuri turbūt geriausiai atspindi šiandieninių kaip asmenybių mirusių politikierių, išsprogusiomis akimis tarškančių apie savo meilę Tėvynei, tikrąjį požiūrį į Lietuvą.

Žmogus Tėvynėje tik tiek gyvas yra,
kiek ji jame, jo širdyje gyva!

365 žodžiai – 46

Sudarinėjant žemėlapius, įvairius pavadinimus kvadratinėmis raidėmis (kirilica) tenka transliteruoti lotyniškais rašmenimis. Kai kada gaunasi labai keisti žodžiai. Ir todėl, matydamas kvadratines raides, aš kartais automatiškai jas transliteruoju. Žiūrint į šį paveikslą, man kilo asociacija: „bezvykhodnost’„. Toks beviltiškas irklavimas „Kazanke“ link „PIVO 24“ pardavyklos, siekiant numalšinti pagirių troškulį.

Iš ciklo „Lietuvos keliai“

20190127_134529

365 žodžiai – 45

Apie vieną kažkada paauglystėje mano sugalvoto pasaulio tautelę (Žemės analogas – Laplandijos gyventojai):

Malapiai daro tik tai, ko reikia išgyvenimui. Sėkmingu metu jie yra malonūs, dosnūs ir linksmi, bet kai šeimai pritrūksta maisto – nesigrauždami gali nužudyti dėl gabalo mėsos. O gerais laikais jie laisvai dalina tą mėsą visiems, kuriems jos reikia. Malapiai nekariauja, nebent to reikia išgyventi ar prasimaitinti.

365 žodžiai – 44

Artėjant rinkimams, vis daugiau ūžesio aplinkinėse viešosiose erdvėse. Mohikanų prezidentė ir apačių premjeras vienas kitam mojuoja tomahaukais. Į savivaldybių tarybas užsimota neįleisti karių-savanorių – matomai, jų patriotizmas kolhoznikų reguliuojamai VRK kelia nerimą. O aš vietoje pochuino pradėjau skaityti nemokslinį veikalą iš serijos „Space 1889“ – „Mercury Sourcebook„.

Iš ciklo „Lietuvos keliai“

20190127_134516

365 žodžiai – 43

Viena patikimiausiai veikiančių mano sugeneruotų frazių, leidžiančių man pradėti analizuoti sudėtingą situaciją: „Niekad nebūna taip blogai, kad nebūtų dar blogiau“. Ji padeda pradėti ramiai dėlioti galimus veiksmus ir situacija pamažu sukasi norima kryptimi. Arba bent jau neblogėja. Ironija dažnai gelbsti mus sunkią valandą 😉

365 žodžiai – 42

Peržiūrėjęs šį tikrovišką piešinėlį, matau laipsnišką ir nenumaldomą mokymo degradavimą. Ir įdomu, kurgi toliau? Kyla klausimas, ar mums bereikia mokytojų, kai mokiniai užtikrintai gauna vienaląsčių, kurie nesugeba nieko daryti patys, statusą? Mes norime aktyvių piliečių, bet patys idiotiška įstatymdavyste paverčiame savo vaikus debilais.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville by Anders Noren.

Up ↑