Search

Grumlino palėpė

Gyvenimas – ne tai, ko tu nori, o tai, ką tu gali

Category

-bendra-

365 žodžiai – 80

Užugirio dvaras

Iš apmąstymų dvarinėjimų tema

Nemažai žmonių, lankydami dvarus, juose teatranda rūmus ir parkus, o pasidomėjus giliau, paaiškėja, kad dvaro sodyba – tai daugiafunkcinis pasaulis, susiklostęs keliais etapais, – ir rūmai su parku tėra tik vienas iš jos sudedamųjų dalių. Pradėjęs dvarinėti, ėmiau skirti funkcionalines dvaro ansamblio dalis:
· Rūmus, dažniausiai supamus parko;
· Pagalbinius trobesius (virtuvė, oficina, ledainė, lobynas, vežiminė);
· Ūkinius trobesius (tvartas, arklidė, kluonas, svirnas);
· Gamybinius trobesius (bravoras, malūnas, pieninė);
· Kumetynai, kitų dvaro darbininkų (sodininko, šunininko) namai.

Be to, sovietmetis į dvarus atnešė šlykščius naujadarus (pastatų perstatymas, kolchozinės fermos).

b.d.

365 žodžiai – 79

Palukščio dvaras

Iš apmąstymų dvarinėjimų tema

Kitas svarbus mūsų potraukio dvarams motyvas, mano nuomone, yra daugumos žmonių natūralus troškimas atsiriboti nuo aplink mus plytinčios chaotiškos gamtos ir susitvarkyti pagal savo supratimą tam tikrą apsibrėžtą teritoriją. Sutvarkytas dvaro pasaulis tapo dar vienos saugios oazės simboliu, tačiau chaotiška gamta šiandieniniam žmogui pavirto politiniu, ekonominiu, moraliniu chaosu, kurį mes matome aplinkui ir kuris mus baugina. Mums atrodo, kad lozungas „Mano namai – mano tvirtovė“ buvo puikiai realizuotas atskirto nuo chaoso dvaro koncepcijoje ir tai dar viena priežastis dvarų idealizavimui.

b.d.

365 žodžiai – 78

Žeimių dvaras

Iš apmąstymų dvarinėjimų tema

Kažkada, ruošdamasis dabar atidėtam LEGO dvarelio projektui, perskaičiau nemažai informacijos dvarų ir gyvenimo dvaruose tema, ir susiformavo suvokimas, jog galbūt dvaras traukia mus todėl, kad mes gyvename šiame instant pasaulyje visiškai nedvariškai, skubėdami tiek buityje, tiek dvasiniame gyvenime. Turbūt gyvenimas dvare (dvarų kultūra) mums asocijuojasi su savotiška dvasine oaze, kur galima ramybė. Silpnėjantys žmonių giminystės ryšiai ir svetimėjantys bendruomeniniai santykiai, gyvą bendravimą keičiant nuotoliniu, mūsų gyvenimą paverčia sintetiniu konstruktu, ir dvarą idealizuojame todėl, kad ten buvo „tikras“ gyvenimas.

b.d.

365 žodžiai – 77

Onuškio dvaras

Iš apmąstymų dvarinėjimų tema

Kodėl man patinka dvarinėti (lankyti dvarus)? Kodėl jie mane taip savotiškai traukia? Juk mano giminė iš abiejų pusių buvo mažažemiai valstiečiai, dvarų gyvenimo prabangos nepažinojo. Gal lankau todėl, kad norisi juos įamžinti, nes suvokiau, kad valstybė nusispjovė ant tikrojo paveldo ir net nesiruošia juo rūpintis, o vietoje žūstančių dvarų išsaugojimo užsiima kartoninių Valdovų rūmų statybomis? Gal noriu supažindinti visuomenę su dvarų grožiu? Vargu, nes didžioji dalis dvarų jau persivertė per sunykimo ribą ir tą grožį tikrai sunku beįžvelgti.

b.d.

365 žodžiai – 76

Iš kažkada kauptų įdomių minčių krūvos

Gyvenimas yra menas.
Visas žmogaus gyvenimas yra saviraiška.
Mes kenčiame, jei neišreiškiame savęs.
Asmenybė praranda savo „aš“ veikiama jausmų ir emocijų.
Asmenybė įgyja savo savo „aš“, slopindama savimylą.
Viskas pasaulyje yra tarpusavyje susiję.
Gyvenk, spinduliuodamas šviesą visomis kryptimis, kaip Saulė.
Visi žmonės yra lygūs.
Pabandykite pasiekti abipusę laimę.
Kiekvienam vardui (asmenybei) skirtas ypatingas kelias (paskirtis).
Vyrai turi vieną kelią, moterys turi kitą.
Viskas taikai visame pasaulyje.
Viskas yra veidrodis.
Viskas pasaulyje vystosi ir tobulėja.
Veik intuityviai.

365 žodžiai – 75

Senas internetinių minčių permąstymas

Niekas nėra tiek užimtas, kad neatsakytų jums
Į jūsų žinutę neatsakoma greičiausiai ne dėl to, kad adresatas yra pernelyg užsiėmęs. Ir potencialus darbdavys jau kelintą dieną nepaskambina visai ne todėl, kad negali rasti nė vienos laisvos minutės.

Jei negavote atsakymo iš kito, taip yra todėl, kad jis sąmoningai nenori jums atsakyti. Ir kuo greičiau nustosite ieškoti pateisinimų tiems, kurie jums neskiria reikiamo dėmesio, tuo greičiau priartėsite prie tų žmonių, kurie taip daro, ir išvengsite atitinkamų situacijų.

365 žodžiai – 74

Žmones galima suskirstyti į du pagrindinius tipus: tuos, kurie naudojasi gatavais dalykais, ir tuos, kurie žino, kaip susikurti sau reikalingą gėrį. Tačiau tai visiškai nereiškia, kad vienas tipas yra geresnis nei kitas, nes mes patys kiekvieną dieną keičiame tipus.
Tarkime, aš nesugebu gaminti tortų, todėl moku 29 eurus už kilogramą torto, o ne 3 eurus, t.y. torto kilogramo savikainą.
Tačiau aš galiu aerofotonuotraukoje atpažinti vienus ar kitus objektus, reikalingus sudaryti žemėlapiui, ką sugeba retas tortų kepėjas. Tiesiog kiekvienam savo.

365 žodžiai – 73

Besižvalgiant po internetus, nejučiomis iškyla klausimas apie tiesioginę koreliaciją tarp rinkimų kampanijų ir psichikos sutrikimų skaičiaus.

Nes kai kada man atrodo, kad socialiniuose tinkluose, artėjant rinkimams,  eksponentiškai padaugėja nevispročių. Atrodo, adekvatūs žmonės, o pradeda pūsti tokius burbulus, kad o-lia-lia! Nesakau, kad mano pasirinkimas teisingiausias (nors taip būtent ir yrA), tačiau tas agresyvumas  bet kokio kitaminčio atžvilgiu kelia rimtų abejonių.

Priešrinkiminis metas – beveik garantuota galimybė susiniauti su berods gerais pažįstamais, nutarusiais jus atvesti į doros kelią.

365 žodžiai – 72

Kai kada mes sugebame supainioti pirštą su geru daiGtu. Sėdžiu awto, akimis braukiu per ex-Rėdos sieną ir matau:“Laidojimo centras“. Afigiet’, niekada čia tokio nebuvo. Paskui jau skaitau: „Laipiojimo centras“. Panašiai turbūt nutiko ir kandidatui į preziMentus, kai jis ėmė kliedėti apie Astravo AE perstatymą dirbti dujomis. Dieve mano, gaunasi maždaug: imame Teslą ir įstatome dujinę įrangą. Neužmiršę prieš tai dar pakeisti elektros variklio vidaus degimo motoru. Ir šitokie žmonės šiuo metu vadovauja Lietuvai.

365 žodžiai – 71

Internetuose rastų minčių permąstymai

Interneto dėka drastiškai sumažėjęs pasaulis suteikia mums daug galimybių tiek mokytis patiems, tiek mokyti kitus. Tad neretas mūsų bando padaryti laimingais kitus pagal savo susikurtus receptus, įsijausdami į gydytojų-gelbėtojų rolę. Tačiau mes, paklusdami aibei išmoktų stereotipų, dažnai pamirštame apie save, apie savo asmeninę erdvę, apie mūsų prigimtinę laisvę, o dar dažniau ignoruojame pagrindinę taisyklę – visuomenei atnešime kur kas daugiau naudos, užsidėdami pamokymų „deguonies kaukę“ sau patiems, o tik po to bandydami padaryti laimingais kitus.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville by Anders Noren.

Up ↑