Mūsų šeimyna atidžiai seka įvykius Egipte. Kas mane pažįsta asmeniškai (ar pakankamai atidžiai skaito mano blog’ą), tas žino, kad mano dukra gyvena Egipte, Hurgados kurorte. Tad mūsų susidomėjimas ganėtinai suprantamas 😉
Na ką, pabendraujame su ja dažnai internetine telefonija, tad situacija daugmaž aiški: esminis vyksmas vyksta Kaire ir Aleksandrijoje. Hurgadoje iš esmės ramu, vietiniai aktyviai aptaria naujienas, bet protesto mitingai (bent jau pakolkas) nevyksta. Tačiau dukros vyras jai griežtai prisakė be reikalo nevaikštinėti gatvėmis ir vengti Doharo (vietinis senamiestis). Kaip sako dukra, vietiniai protestuoja prieš savo karalių (kai kada klaidingai vadinamą prezidentu 😉 ) ir užsieniečių nekabina (bo dauguma maitinasi iš turizmo). Aišku, pačiam lįsti į nuotykius ten neverta, tad dukra kaip sykis griežtai nerekomendavo iš Lietuvos atvykusiems turistams keliauti į Kairą. Lietuviai (tokios tipiškos jūros kiaulytės, kurios mano, jog Hurgada ir Šarm-el-Šeikas yra šalia Kairo, visiškai nesiorientuojančios, kur atvyko ir net nepasidomėjusios padėtimi Egipte) bandė kvykčioti apie savo norus, kuriuos visi privalo vykdyti, bet dukra pasiūlė jiems kreiptis į kitus kelionių organizatorius, kuriems pinigai rūpi labiau už žmones 😉 Pačioje Hurgadoje viskas vyksta įprastine tvarka, oro uostas dirba, turizmas kruta.
Valstybinė televizija įvykius ignoruoja, tad dukros vietinė chebra žiūri CNN online ir gyvai aptarinėja vyksmą. Internetas atjungtas, mobilus ryšys tai atsiranda, tai prapuola (vakar iš esmės jo nebuvo beveik visą dieną).