Na ką gi, kalbant apie sovietmečiu uždraustąsias grupes, visuomet kyla natūralus klausimas: UŽ KĄ?
Į tą gali kažkiek atsakyti dar vienas vienas baisįdomis dokumentas, atkastas rusiškuose internetuose, kurį vėlgi pabandžiau išversti į lietuvių kalbą, nes Lietuvoje jau yra pakankamai jaunimo, nebemokančio rusiškai 😉 . Taigi – komunistinės minties galiūnų ideologinis šedevras (mano paryškintais pavadinimais), atspindintis tam tikrą epochą (grupių ir atlikėjų pavadinimai transkribuoti aparatčikų, bandykit atspėti, apie ką eina kalba 😉 )


„Anotuotas vakarietškų muzikinių ansamblių ir atlikėjų, kurių kūryboje yra idėjiškai ir morališkai žalingų kūrinių, sąrašas“

Naudotis tarnyboje

„AC/DC“. Kai kurie kritikai teigia, kad pavadinimas iššifruojamas kaip „Antichrist“ (Antikristas, Velnio vaikas). Praeityje mokykliniai chuliganai, broliai Jangai perkėlė šitą įmidžą į sceną. Jų dainų tekstai būna grubūs ir dviprasmiški. Grupė pasižymi polinkiu į girtus debošus. 1980ųjų vasarį daina „Vėl juoda apsirengę“ tapo Amerikos nacistų partijos himnu. Daugumoje grupės dainų pastoviai randamos nuorodos į šėtono darbus, giriama juodoji magija, mėgaujamasi žmogaus bejėgiškumu prieš kažkokias antgamtines jėgas, stipriųjų teisė vykdyti savą teismą.
„Airon Maiden“. Grupės kūryboje yra asociacijų į biblinį pomirtinį pasaulį. Ypač tai ryšku dainose „Gyvas po mirties“, „Žvėris Nr.666“ ir kt.
„Džudas Prist“. Siekimas tapti populiariais bet kokia kaina privedė prie to, kad grupė sukūrė sau „juodajį“ sceninį įvaizdį ir pradėjo stipriai eksplotuoti grubios jėgos kultą. Kritika charakterizuioja sceninį „Džudas Prist“ elgesį kaip „emocinį fašizmą’.
„Korgis“. Repertuare – antitarybinė daina „Jauna ir rusė“.
„Metallika“. Pokalbyje su žurnalistais grupės lyderis išreiškė savo „kredo“ tokiu būdu: „…Išgertuvės ir mergaitės, narkotikai ir pinigai, svarbiausia – pinigai! – štai kas mus domina“. Pati žinomiausia kompozicija – „Lėta mirtis“ įėjo į paskutinį korporacijos „Muzika masėms“ antikomunistinį albumą.
„Menouor“. Aiškiai anitarybinio turinio kūryba. Dainoje „Mano priešų kraujas“ šaukia savo gerbėjus „žudyti rusus dešimtimis, šimtais, tūkstančiais“. Į plokštelę „Pragaras ateina į tavo namus“ įtraukta daina „Hail, Anglija“ – analogiška nacistiniam „Heil“. Ansamblis – aktyvus Anglijos fašistuojančių organizacijų propagandistas.
Ozi Ozborn. Klasikinis ilgą laiką besisukusio šou-biznio sferoje žmogaus psichinės sveikatos sutrikimo ir asmenybės suirimo pavyzdys. 80-ųjų pradžioje Osbornas pasirenka sau išprotėjusio vampyro-alkoholiko sceninį įvaizdį ir taip į jį įsijaučia, kad nustoja skirti išgalvotą nuo realus gyvenimo. Į labiausiai pagarsėjusių išsišokimų skaičių galima įtraukti nudvėsusio šikšnosparnio valgymą vieno koncerto metu (paskui vos nemirė nuo apsinuodijimo), užkandžiavimą gyvų viščiukų galvomis ir pasisakymus „Aš mėgstu gerti ir būti pastoviai girtas. Aš geriu absoliučiai viską. Aš ne toks beprotis, kaip kad visi galvoja, aš daiug blogesnis“.
Prins. Kūryba – pornografijos, apolitiškumo ir netgi branduolinio karo propagandos mišinys.
„Sammi Chagar“. Grupė, suderinanti grubios jėgos kultą su nacionalistinėmis inscenizcijomis. Taip, pavyzdžiui, 1980m. turne metu jų vokalistas pasirodė scenoje, apsigaubęs žvaigždėtai-dryžuota vėliava, ir draskė ajatolos Chomeini portretus.
„Ju Tu“ – grupė turi amerikiečių karinio lėktuvo pavadinimą. Propaguoja militarizmą, antitarybiškumą. Apie dainų turinį sako jau patys albumų pavadinimai „Po kruvinu raudonu dangumi“ (1983m.), „Karas“ (1983m.), „Greta raudonųjų uolų“ (1984m.) ir kt. Ant viršelių visada yra amerikiečių karinis lėktuvas.

Sąrašas grupių ir idėjų, kurias jos propaguoja

„Ottavan“ – antikomunizmas,
„Bi-52“ – prievarta, militarizmas,
„Blondi“ – prievarta,
„Van Cheilen“ – antitarybiškumas,
„Depeš Mod“ – apolitiškumas,
Donna Sammer – erotizmas,
„Kalčer Klab“ – homoseksualizmas, apolitiškumas, anti-kultūra,
Madonna – seksas,
Maiklas Džeksonas – apolitiškumas, siaubai,
„Medness“ – prievarta,
„Miotli Kriu“ – prievarta,
„Motorched“ – moralinis pasileidimas,
„Nazaret“ – prievarta, sadizmas, religinis tamsumas,
„Pink Floid“ – TSRS užsienio politikos iškraipymas.
Rodas Stiuartas – erotizmas,
„Skorpions“ – prievarta,
Tina Terner – seksas.


Tai va, medžiaga pamąstymui. Ypač tiems, kurie, nesuvokdami laisvės kainos, mėgsta paverkšlenti: „Prie komunistų geriau buvo“ 😛