1937 metais Citroën pademonstravo TUB (Transport Utilitaire series B) universalų automobilį, kuris nubrėžė tokių automobilių vystymosi liniją iki pat šiandienos, nes dabartiniai universalai ir po 70 metų iš esmės išliko tokie patys.

1939 balandį pradedamas gaminti ultra-modernus TUB. Priekiu varomais ratais, su priekyje išdėstytu valdymu, turi slystančias šonines duris, plokščią krovinių platformą ir kelia 850kg krovinį. Variklis naudojamas iš Traction Avant 7C (TUB) arba 11 (TUC, veža 1200kg krovinį). 3 bėgių pavarų dėžė, hidrauliniai stabdžiai, torsijoninė pakaba, kremaljerinis vairo mechanizmas. TUB yra pirmtakas Type H, kuris bus pradėtas gaminti po karo.

Viso pagaminti užregistruoti 1748 vienetai (iš jų apie 50 TUC), nes vokiečių okupacijos metu tiksli apskaita nebuvo vykdoma. Šis universalas vėlgi buvo palčiai naudojamas vokiečių kariuomenėje.

Citroënët puslapis apie TUB

Wikipedia straipsnis prancūziškai apie TUB

Citroën TUB/TUC galerija

Categories: autocitro

2 Comments

minivenas · 2011/01/21 at 14:01

Galima beveik pavadinti miniveno protėviu 🙂

    grumlinas · 2011/01/21 at 14:10

    -> minivenas – tai iš esmės taip ir buvo, tik, gaila, karas sutrukdė toliau vystytis

Comments are closed.

Related Posts

citro

Amazonė

Antras mano turėtas Citroën’as buvo ribota serija (2000 vnt.) išleistas modelis CitroënXantia Prestige, spalva žalia Amazonie métallisé, todėl ir gavo Amazonės vardą. Detaliau apie šį modelį – prancūziškai, o ir rekomenduoju visą ribotų serijų modelių Read more…

citro

Permatomi Citroenai

Vienas iš man įdomiausių dalykų apie automobilius – jų „permatomos“ schemos, kur atskleistos įdomios techninės detalės.

citro

Citroen BX Break

Mano Citro-istorija prasidėjo 1999 m. nuo 1989 m. gamybos BX Break TRD Technic. Tai sumąsčiau papostinti kelias fotkes – ne savojo, bet šiaip BXų 🙂