1937 metais Citroën pademonstravo TUB (Transport Utilitaire series B) universalų automobilį, kuris nubrėžė tokių automobilių vystymosi liniją iki pat šiandienos, nes dabartiniai universalai ir po 70 metų iš esmės išliko tokie patys.

1939 balandį pradedamas gaminti ultra-modernus TUB. Priekiu varomais ratais, su priekyje išdėstytu valdymu, turi slystančias šonines duris, plokščią krovinių platformą ir kelia 850kg krovinį. Variklis naudojamas iš Traction Avant 7C (TUB) arba 11 (TUC, veža 1200kg krovinį). 3 bėgių pavarų dėžė, hidrauliniai stabdžiai, torsijoninė pakaba, kremaljerinis vairo mechanizmas. TUB yra pirmtakas Type H, kuris bus pradėtas gaminti po karo.

Viso pagaminti užregistruoti 1748 vienetai (iš jų apie 50 TUC), nes vokiečių okupacijos metu tiksli apskaita nebuvo vykdoma. Šis universalas vėlgi buvo palčiai naudojamas vokiečių kariuomenėje.

Citroënët puslapis apie TUB

Wikipedia straipsnis prancūziškai apie TUB

Citroën TUB/TUC galerija

Categories: autocitro

2 Comments

minivenas · 2011/01/21 at 14:01

Galima beveik pavadinti miniveno protėviu 🙂

    grumlinas · 2011/01/21 at 14:10

    -> minivenas – tai iš esmės taip ir buvo, tik, gaila, karas sutrukdė toliau vystytis

Comments are closed.

Related Posts

citro

Citro-merginos

Šeštadieninė porcija citro+merginų 🙂

citro

Labai karingi ducyviai

Šiaip Citreon 2CV aka „bjaurusis ančiukas“ labai taikingas automobiliukas, tačiau ir jis buvo pritakomas (ir pritaikytas) karybai. Radau fotkę su perdarytu 2CV, ant kurio užrioglintas sunkusis kulkosvydis MG 151/20. Atrodo įdomiai. Paieškojau dar fotkių, šiaip Read more…

auto

Sakydamas „Reno“, visuomet turiu galvoje…

…“gavno“. Priežastis – Renault yra sąžinės neturintys plagiatoriai, savo laiku pavogę iš Citroen aibę idėjų, kurdami savo Renault 4CV. Kitas jų „žygdarbis“ – iš Citroen pavogta ir užpatentuota stogo ir durų rėmų suvirinimo technologija (Citroen Read more…