Feed on
Posts
Comments

Apie misionieriškumą

Internetuose ir tikrAgyvenimyje aš matau, kaip kai kurie žmonės jaučiasi tapę misionieriais, kurie privalo nešti nesusipratėliams tikrąją šviesą. Šiaip man tai gal daugiau tragikomiškos asmenybės – kiekvienas turim savo tarakonus galvose, – tačiau kai tas misionieriškumas perauga į inkvizitoriškumą, kuomet nesusipratėlius, nepriimančius tikrosios šviesos, derėtų ir bausti, – tai man kelia nerimą.

15 Responses to “Apie misionieriškumą”

  1. Taškas parašė:

    *“Tai, kas vyksta Vakaruose pastaruosius 30 ir daugiau metų, deja, yra masinė šeimos instituto, dvasingumo ir padorumo normų griūtis. Mūsų tautos ir mūsų valstybės istorija kur kas ilgesnė, nei šis laikotarpis. Todėl mes negalime priimti jūsų pamokymų, skambančių iš šio laiko eksperimento varpinės.“

    * … mūsų kultūrą laikome visos Eurazijos kultūros dalimi, bet manome, kad mūsų mylimą ir daugeliu atvejų organišką Europą kūrė ne hipių kartos ištvirkimas, jos pamatu buvo krikščioniškosios vertybės, kurias mes saugojome liūdėdami ir džiaugdamiesi sovietinio socializmo epochoje ir kurias mes puoselėsime …“

    *“priežastis, dėl kurios Vakarų liberalizmas vis labiau ir labiau juda loginės aklavietės link, nes jis, prisidengdamas pagarba kito nuomonei, įsiveržia į kitas šalis ir sėja prievartą prieš daugelį tų, kurie su juo nesutinka, paskelbia tabu minties ir žodžio laisvei pasinaudodamas vienpusiška politinio korektiškumo demagogija ir persekioja ginančius savo šalies tradicijas. Jeigu jūs iš tikro gerbiate pasaulio tautų ir tradicijų įvairovę, tuomet priimkite nesu“

    *Todėl leiskite mums patiems spręsti, kas mums priimtina iš gerbiamos ir daugeliu atvejų sektinos Europos, o kas – ne“

    Taip parašė inteligentai, elitas. Ne mūsiškiai. Deja. Gruzinai.

    http://alkas.lt/2013/11/15/atviras-gruzijos-intelektualu-laiskas-europos-sajungos-patarejui-t-hamarberui/

  2. VyneTu parašė:

    Pagarba turintiems intelektualus.

  3. Taškas parašė:

    * „Deja, politika labai nususinta“

    * „… reikia viską saugoti, ne tik dėl to, kad ko nors neleistino nepadaryčiau ar nepasakyčiau, bet ir kad ko nors neleistino nesužinočiau. Pats juk žinai, kaip gausu pas mus paslapčių ir kaip lengva netyčia jas atskleisti…“

    * “ Kas mus gali paveikti, jeigu mūsų pačių reikalai apskritai yra „laikinai įšaldyti“. Kas tie mūsų reikalai, palyginti su būtinybe kovoti su pasaulio terorizmu, rūpintis skurstančia Graikija ir Ukrainą žūtbūt integruoti į ES? “

    * „O tai reiškia, kad atrastas metodas, leidžiantis politikams į visuomenės nuomonę apskritai nereaguoti – net saldžių pažadų dalyti nebereikės, net meluoti, kad jiems rūpi visuomenės interesai.“

    Taip kalbėjo aktorius Rimantas Bagdzevičius :
    http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/deja_politika_labai_nususinta/

    • Rytis I parašė:

      Na taip, poetas su aktorium melancholiškai, bet teisingai vardija Lietuvos ydas, kelia puvėku prasmirdusias valdžios samanų velėnas. Diagnozuoja, bet nebando analizuoti kodėl atoskyra tarp valdžios ir žmonių su kiekvienais metais didėja. Užkliuvo ir tai, kad atseit pirmininkavimo metu galėjom ne vien puoštis, o „…įmanoma būtų išpešti Lietuvai daugiau naudos…“. Kas per amžinas noras vis ką nors išpešti, išsireikalauti, – gal kažkaip būt laikas mokintis gyvent iš pačių uždirbtų pinigų, juk ES ne Maskva – jos dešromis ar „Stakliškemis“ nepramuši… Nes dabar išeina, jog intelektualai niekuom negeresni už politikus, kurie iš pradžių patys priprato gyventi iš svetimų, paskiau prie to pripratino žmones, o dabar per tuos pačius intelektualus bando tai padaryti savimonės „standartu“. Šiaip nežinau, vien įtariu, – tokie laikraščiai kaip šis tik naudojasi intelektualų balsais, o gi patys dešimtmečiais atstovavo vien savo finansinius interesus, todėl dabar mažai kas jų ir teklauso. Tik priartės rinkimai ir numes juos kaip šiukšlę, o jų sukauptas akcijas panaudos remti kokiam paksiui, ospaskiui ar dar kokiam prie babkių, nes tokiems babkės niekada nesmirdėjo…

      • Taškas parašė:

        NI FIGA dėl – „įmanoma būtų išpešti Lietuvai daugiau naudos…”

        Nėr čia ko vaizduotis šventesniais už Rymo popiežių. Būtent to dėka LTSR jau 1960 metais pradėjo vis ryškiau pragyvenimo bendru lygiu skirtis iš kitų „broliškųjų“. Ir tas gerai. Negi reikėjo NIEKO NEDARYT, kaip kad dabar daug kas aiškina- nebuvo jokio gyvenimo toje LTSR. Na, nebent, nebuvo NIEKO GERO.

        Patiko Uspaskicho žodžiai prieš išvykstant į Europarlamentą – ten mes turim užmiršt, kas kurią partiją atstovauja. Atstovaujam Lietuvą ir ji pirmoj vietoj.

        Taigi, taigi, kaipgis – anie NET NESISVEIKINA. O juk logiškai galvojant turėtų jei ne kas vakarą, tai bent kas mėnesį apsitarti.

        Kartais pagalvoju koks keistas dėsningumas – vieningai sumalami tik KITOKI kiek politikai. Net signataras Sakalas pripažino (ir ne kartą jau 🙁 ) – kad Pakso griekai tiesiog … juokingi palyginus su JEDG elgesiu pastarųjų skandalų šviesoje.

        • Rytis I parašė:

          Bijau, kad tarp tų laikų ir dabartės panašumas ties tuo „pramušinėjimu“ ir baigiasi 🙂 Rusija tada finansavo ne nepriklausomą valstybę, bet vieną iš savo gubernijų, be to, tada buvo „planinė ekonomika“, todėl kaži kiek reikšmės turėjo atskiri „pramušinėjimai“, lyginant su didelėm jau suplanuotom investicijom į infrastruktūrą ir gamyklas Lietuvoje, kurios beje, iškart sugriuvo nutrūkus tiekimui iš TSRS. Dabar yra kitaip: gaunama ES chaliava dažnai nepasiekia tikrųjų adresatų, iš jos maitinasi „blatą“ turintys sluoksniai (nu dar vienas panašumas su sovietžmogiu:)). Be to, kuo didesnė chaliava – tuo labiau korumpuotos schemos, tuo labiau degraduoja valdiškas aparatas. Tad kokia prasmė pramušinėti dar daugiau?..

          Kam netrūksta kantrybės „pasikošmarinti“ – laidos apie dabartinę lėšų skirstymo tvarką anonsas: „..Kaip šiandien atrodo Lietuvos kaimas? Rodos ES paramos dėka ten skursta tik tinginiai ir alkoholikai. Bet kuris rankas turintis žmogus gali pirkti žemę ir imtis ją dirbti. Valstybė padės, juk valstybė gauna pakankamą solidžią finansinę paramą kaimui remti iš ES. O kaip atrodo nepagražinta tikrovė? Pabandykite nusipirkti 10 ha ir gauti investicinę paramą: nei vienas bankas tokiam ūkiui skolinti nesutiks, nes tai per daug rizikinga. Ir kaip nebus rizikinga, jei smulkieji priversti konkuruoti su dosniai remiamaisiais stambiaisiais. Kodėl stambiesiems ūkininkams, kurie jau investavo dešimtis milijonų, paramos skirstymo taisyklės tokios pačios kaip ir smulkiesiems, nors ES teisės aktai reikalauja, kad taisyklės būtų atskirtos, o parama skirstoma teisingai. Kodėl Lietuvoje grėsmingai mažėja gyvulių skaičius? Kodėl mes vis dar manome, jog esame žemės ūkio šalis, nors patys ūkininkai prisipažįsta: sustojus importui iš užsienio mes patys maistu apsirūpinti būtume nepajėgūs. Ir galiausiai, mes taip bijome užsieniečių, kurie esą puls pirkti mūsų žemę, bet kas vyksta šiuo metu, kai tūkstančius hektarų valdo juridiniai asmenys ir vis didesni žemės plotai ima koncentruotis stambiausių verslininkų rankose, net nepagalvojame. ŽŪ rūmų pirmininkas, Seimo nariai, buvęs ŽŪ ministras turi nemenkus ūkius ir šiuo metu vyksta kova dėl NMA kėdės. Ar per šią agentūrą parama skirstoma sąžiningai?“

          http://www.ziniuradijas.lt/system/audio/000/050/053/Nepagrazinta_tikrove_2013_11_25.mp3?1385365913

          • Taškas parašė:

            Pats, PATS, PATS didžiausias skirtumas – tada vogdavome iš svetimos didžiuuulės valstybės, nūnai – iš savo mažos Lietuvos. Stebėtinai vieningi esame būtent tame, visi, visi:
            -važiuoji troliku be talono
            -priimi vokelį už savo darbą
            -nutyli, kai negauni už nusipirktą prekę kvito
            -rūkai kontrabandines
            -apsiperki Gariūnuose, nes ten pigiau
            -neboikotuoji ten kokių Rokiškio sūrio, perkėlusio akcijas ofšoran – pas braliukus latvius
            ir t.t.

            • Rytis I parašė:

              Panašumas tame, kad lėšos tada ir dabar neuždirbtos iš ūkio arba nesurinktos iš mokesčių. Skirtumas – tada vogdavo, o dabar „įsisavina“ 🙂 Ir abejoju, kad vien ES finansuojami bei reikalaudami dar daugiau (nieko nekeisdami įpročiuose iš esmės) aplenksime nors kokią nu Lenkiją, kaip kažkada aplenkėme (?) Turkmėniją 🙂
              p.s. o be bilietėlio po Vilnių šiaip jau dabar labai neapsimoka važinėti, ba net savaitgaliais kontrolieriųi kartais daugiau nei keleivių 🙂

    • grumlinas parašė:

      Kalba gerai, bet tam tikra prasme kalbėjimas į orą – visi, kas bent kiek naudojasi smegenimis, tą suvokia. O va ką daryti toliau… 🙁

  4. scania parašė:

    Va va, tie gerųjų paskatų misisijonieriai. Pvz kovotojai prieš rūkymą – nerūkantys nesustabdė jų, todėl patys mokės baudas už saldumynus, riebesnį hot dogą ir po kamerų akimis darys rytinę mankštą! 😀

    • grumlinas parašė:

      Yep, šiais laikais misionieriškų idiotų vis daugėja… 🙁

      • scania parašė:

        Ir tie idiotai vis labiau remiami visokio plauko pinigais. Fondai šmondai judėjimai ir programos, vizijos ir gynėjai.
        Gynėjai, ypač teisių, ten tai bent jėga!