Feed on
Posts
Comments

Apie Vilkų kampą

Žemaitijoje, netoli Švėkšnos, yra toks kaimas Vilkų kampas. Šiaip nieko ypatingo, tačiau man jis iki šiol kelia vaikystės prisiminimus. Kaimo pavadinimas susijęs neva su tuo, kad šioje vietoje rinkdavosi vilkai, kurie sudraskė merginą. Dar būdamas vaikas, išgirdęs šią istoriją, ją permąsčiau ir nutariau, kad jei jau merginą sugebėjo sudraskyt, tai vaiką suplėšyt jiems vienas juokas. O pro šio kaimo pakraštį kaip sykis dviračiais važiuodavome į netoli Švėkšnos esantį Vilkėno tvenkinį maudytis. Nežinau, ar mano pusbroliai-pusseserės žinojo šią baisią istoriją, tačiau aš buvau nutaręs dėl šventos ramybės jų negąsdinti, tačiau man pačiam toje vietoje širdis krisdavo į kulnus. Aišku, ta istorija mane veikė kokias porą-trejetą vasarų, paskui išaugau, tačiau ją iki šiol prisimenu su šypsena 😉

17 Responses to “Apie Vilkų kampą”

  1. Ramunė parašė:

    Vilkų kampas, Vilkėnai, Vilkyčiai, Vilkyškiai – vilkingi tie mūsų kraštai kadaise turėjo būti… 🙂

    • grumlinas parašė:

      Taip, panašu į Vilkokraštį 😉

      • Rytis I parašė:

        Beje, įdomu, kad panaši legenda buvo ir apie Ukmergę, kuri kažkada buvo Vilkamergė: „Šio miesto ir rajono gyventojai paprastai mano, kad buvęs jų miesto vardas kilęs iš žodžių junginio vilko merga. Tikriausiai tokį požiūrį suformavo populiarus padavimas, kad senovėje Ukmergės miesto vietoje vilkas sudraskęs merginą“

        • grumlinas parašė:

          Įtariu, kad tokių istorijų Lietuvoje galėtų būti ne viena 😉

          • Rytis I parašė:

            Nu jo, visur saugodavo merginas nuo kokių tais tūsų po mišką, – ten vilkas-pilkas, dar ir kiškis-piškis 🙂

  2. Rytis I parašė:

    Dar viena tokia istorija, neprieštaraujanti pirmąjai:
    „…į miškingą KAMPĄ ties Ašvos ir Švėkšnalės sankirta medžiotojai su varovais sugindavo žvėris, kurie pakilusio upių vandens neįveikdavę – ten užspeistus, daugiausia vilkus, ir medžiodavo…“
    http://www.silutesnaujienos.lt/index.php/home/naujienos/3145-paminklas-vilk-kampo-vietovardiui-aminti

  3. Birute V. parašė:

    O kur dabar visi vilkai?:)

  4. Taškas parašė:

    „… įvertino vilkų ir lūšių gausą 348 girininkijų miškuose. Juose suskaičiuota 300 vilkų ir 50 lūšių.
    Daugiausia vilkų – 29 – žiemos pabaigoje gyveno Jurbarko urėdijos administruojamuose valstybiniuose miškuose, Švenčionėlių urėdijos miškuose – 24, Šilutės – 23, Vilniaus – 15. Apskaitų metu vilkų neaptikta Kauno, Kėdainių, Utenos ir Zarasų urėdijų valstybiniuose miškuose.“

    „…pareigūnas neabejoja, kad skaičius bent pusantro karto didesnis už valstybiniuose miškuose nustatytą šių rūšių gausą.“

    Patiko vieno medžiotojo aiškinimas per TV – vilką sumedžioti tai „aukštoji matematika“