Feed on
Posts
Comments


Šiaip mane mažumėlį knisa, kai straipsnius apie techniką pradeda rašinėti neišmanėliai. Nesu aviacijos specialistas, tačiau domiuosi tais dalykais jau gana seniai, tad akis nori-nenori užkliūva už klaidų. Ir dabar – National Geographic publikavo porą straipsnių apie beveik (galbūt, sąmoningai) užmirštą Antrojo pasaulinio karo pabaigoje vokiečių sukurtą reaktyvinį lėktuvą Ho IX (rašiau apie kadaise mikro-postą). Na ir ką – nieko nėra blogiau, kai sukergiami firmos-kūrėjos (Horten) ir firmos-gamintojos (Gotha) duomenys. Ir vietoje Horten Ho IX, kuris serijoje turėjo vadintis Gotha Go 229, gauname Horten Ho 229. Lėktuvą, kurio niekad nebuvo 😉
Na bet tai dzyn. Blogiau, kai bandoma šiam lėktuvui priskirti savybes, kurių jo kūrėjaui net neplanavo. Net negera, skaitant apie „stealth“ technologiją – nu nebandė vokiečiai tokios technologijos. Tiesiog tokia lėktuvo forma, kurią panaudojo ir amerikiečiai savo B-2 ir F-117 bombonešiams, gavosi automatiškai, bandant panaudoti „skraidančio sparno“ technologiją. Kažkodėl netauškiama apie „stealth“ technologijas, vien pažiūrėjus į formą, B-47 bombonešiui ar BIČ-3 / BIČ-7 rusų eksperimentiniams lėktuvams. Na, bet tiek jau to. Paburbėjau ir užteks. Kur kas svarbiua, kad šis lėktuvas prisikėlė gyvenimui. Ir, žvelgdamas į tas nuotraukas, suvoki, kur galėjo nueiti vokiečių inžinierių mintis, jei tik jie būtų turėję LAIKO.

7 Responses to “Beuodegis paukštis – Horten Ho IX / Gotha Go 229”

  1. scania parašė:

    Bet gražus šitas 🙂

  2. grumlinas parašė:

    1944ieji metai, vienok…

  3. Lapinas parašė:

    Gražiai atkurtas paukščiukas 🙂 Tik jis atrodo man kaip žaisliukas/modeliukas 😀

  4. grumlinas parašė:

    Nu ir yra 1:1 modelis – į orą tai jo niekas nekels

  5. Eugenijus parašė:

    Gerai, kad to LAIKO kaip tik jiems ir neuzteko 🙂

  6. grumlinas parašė:

    Na, mes gyvename pasaulyje, kuriame naciams laiko neužteko. O juk yra pasaulių, kuriuose jiems laiko užteko. Prisimink „Faterlandą“

  7. xminde parašė:

    Kadangi aš prastas skaitovas, tai bent jau pažiūrėjau TV meninį filmą „Fatherland“. Filmas, žinoma, ne knyga, bet bendras įspūdis vistiek kažkoks yra pie ką tai. Nu ir ką – patys vokiečiai, DDR dalyje, neišvengė to kas pasakojama „Fatherland“ kūrinyje – tik tiek, kad svastiką pakeitė kūjis su skriestuvu.