Feed on
Posts
Comments

365 žodžiai – 253

Grįždamas namo iš karštaimylimodarbelio, šįkart pamąsčiau apie putlerį. Šiaip pagrindinis pavojus jau nebe putleris, nes priešu mums tampa pati Rusija, kuri pasirinko kelią prarajon. Kažkada tikėjome – va, Rusiją valdo vagių šaika, kurią personifikuoja diktatorius putleris. Deja, tos mums bent jau neutralios Rusijos, kuri buvo prieš keliolika metų, nebėra. Ir nėra ko tos šalies vadinti „Rusija“, nes ji degradavo į „ruskiją“, kur šimtaskeliasdešimt milijonų ruskių savanoriškai pavertė putlerį savo caru, nes jis juos tenkina. Tenkina savo ambicijomis „Rusija – virš visko“. Jiems puiku, kad iš Ukrainos atimtas Krymas. Jiems puiku, kad vis aštrėja konfliktas su Vakarais. Jiems puiku, kad imigrantų krizė žlugdo Europą. Jiems tiktų, jei nusijuokę „Iskanderai“ ir „Armatų“ armados paverstų viską į vakarus nuo ruskijos griuvėsiais ir branduolinėmis dykvietėmis. Jiems tiktų, jei visus liberastus-dermokratus iškartų ant stulpų.

Man baisiausia tai žlugimas iliuzijos, kad vistik po ruskijos kiautu tebėra opozicinė Rusija. Nė velnio! Vien ko verti didžiųjų „opozicionierių“ Chodorkovskio ar Navalno pareiškimai, kad jooo, Krymas užgrobtas neteisėtai, bet tokie faktai ir su jais reikia skaitytis. Ar savo laiku Navalno euforija, kai Rosijanija užpuolė Gruziją? Ar ruskijos „opozicinių“ partijų prašymas Ukrainos valdžiai leisti rinkiminę agitaciją Kryme? Piesiec kubu.
Vienžo, ruskija pasirinko traukinio be stabdžių režimą ir varo pirmyn. Kažkur bus praraja, bet pakolkas nuprotėjęs mašinistas kažkaip sugeba prašokti stotis, o greičio euforijos apimti keleiviai, mosikuodami vodkos stakanais, džiaugsmingai šaukia: „Ura, ura, ura!“


Turiu keletą pažįstamų eks-alkoholikų, kurie išsigydė nuo ilgametės priklausomybės, bet ruskių atveju noro gydytis nepastebiu. Aišku, galimas ir priverstinis gydymas, bet čia pacientas turi branduolinį vėzdą, tad jį priversti išsipagirioti ir pradėti gydytis yra gana rizikinga.

15 Responses to “365 žodžiai – 253”

 1. Voldemaras parašė:

  Na čia tokia nacija(! Ne tauta!) kuriai patinka ant ausų kabinami makaronai. Prisiminkime: „ninešnee pokolenije budet žit pri komunizme „-audringos ilgai netylančios ovacijos(kažkelinto TSKP suvažiavimo šūkis).
  Per ilgą laiką sukurta sistema kaip mulkinti liaudį ir chebrytė jaukiai įsitaisiusi Kremliuje sėkmingai ją taiko.
  Jeigu reikalai akivaizdžiai pradeda klostytis ne jų norima linkme, tuoj pat sukuriamas precidentas- susprogdinama pora daugiabučių, ar sukuriama provokacija prieš kaimynus ir…šalis mobilizuojasi prieš išorines blogio jėgas…
  Naš parovoz vperiot nesiot,
  V komune ostanovka…
  Stabdžiai čia nereikalingi…

 2. Taškąs parašė:

  O, sancta simplicitas… negi nenusibodo? Juk net dieduška Leninas (paleidęs pribaltus ir finus!!!) varė tokią pat – imperišką politiką- tik kitaip pavadintą. Trockis, Žukovas ir kiti. Beje, kaip ir visos imperijos.
  *****************************
  Geriau jau atsimintum ČIA – kada apie tai (žr. žemiau) buvo prabilta? Įtariu, kad esi Pirmeivis ant visos Lietuvos. Kadangi savo krištoliniame bokšte aukštai sėdi, LT spaudos nebskaitai, tai prašom:

  https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2019/09/16/news/paminkla-lietuviui-atidenge-baltarusiai-i-lyda-pagaliau-grizo-seimininkas–11818195/

  Aš pats kol kas irgi neperskaičiau- tik Bumblausko komentarą

  • grumlinas parašė:

   Ničnieko naujo ir ekstra, nes yra toks žodis – „литвинизм“. Sėkmės googlinant 🙂

   • Taškąs parašė:

    Atsakai net neskaitęs. Tikras Mentorius pasidarei link senatvės, Gaspadoriau. Blia (mb)a, rašiau gi – „esi Pirmeivis ant visos LT“. IR TAI YRA TIESA POSTTIESOS metais . Tikrai einu, o jūs ten likit su scaniom užzombino kažkas ar ką. KonserVATNIKUS tikruosius trispalvius.
    TROY , tiek to.

    Laukiu atsiprašymo. Vat taip.

    • grumlinas parašė:

     Sorry, bet perskaičiau. Ir pagrindinį tekstą, ir Bumbliauską. Kaip rašiau – čysto vandens litvinizmas pas gudus vyksta, man ničnieko nauja konceptualiai. Tik kas įdomiausia, Batka, prieš tai aršiai kovojęs, jau bando jį pasikinkyti, siekdamas susnargliuoti antuputlerišką baltarusių naciją iš sovoko reliktų (kaip buvo po 2014 bandoma sukurti ukrainiečių naciją, bet, deja, jie pasirodė to neverti ir panašu, kad Ukrainos gali nebelikti). Deja, jis sėkmingai išravėjo nacionalizmą iš galvų, tad LDK pas gudus yra daugiau sintetinis konstruktas, nei natūrali būsena. Bet laikas parodys.
     Kaslink Vilniaus – lietuviai, lenkai ir gudai turi po nacionalinį tų žemių žemėlapį po 1PK, kai valstybės tvėrėsi, tai ta teritorija visiems priklausė 🙂 Mateu tuos žemėlapius, man patinka LT variantas, bet yra ir kitų nuomonių. Pasidomėk, pvz. https://lt.wikipedia.org/wiki/Liauda_(regionas)

     • Taškąs parašė:

      Buvau neteisus prieš kokius penkis metus, čia – Palėpėje rašydamas – Lukašenka geriausias LT draugas. Bu, laiko prispaudęs gudų tautininkus. Kai Batkos neliks jie pataps nacionalistais etc.
      Pasirodo, tasai kolchozo pirmininkas tikras ŪKININKAS- gudrus, chitras ir … protingas. Pamelžė Rusiją, dabar paflirtuos su Evpropa. Guodžia tai- kad po jo tikrai Baltarusija pataps Rusijos didžiausia gubernija, tad tautininkai į tiurmą bus susodinti.
      Dėl nuorodos ačiū. Mano prosenelio kapas per 12 metrų nuo Milosz’ų kapo.

      • grumlinas parašė:

       Smulkmena – kai Gudija taps ruskijos gubernija, ruskių tankai atsidurs 20km nuo Vilniaus pakraščių. Kita galima bėda – ruskiai gali įsiūbuoti LDK, kaip slavų valstybės,variantą. Juk prūsai tai beveik rusai, ania? Todėl ir Kaliningrad naše iskonnyje zemli.

       • Taškąs parašė:

        Mūsų laikais – kakoj skirtum 20 ar 200 km.
        Kaliningradą rusai okupavo kaip III Reicho dalį. Kaip kad JAV Vokietijos vakarines žemes. Tik toks skirtumas, kad Vakarams eilinį kartą nesinorėjo pyktis su ta ant molinių kojų imperija su rus faniera ginklais. Jei ne Reiganas…
        Iš esmės tai, kad okupavo/aneksavo yra TEISINGA. Fokiečiai žino už ką, tik apsimeta. Neveltui gen.Eizenhauerio įsakymu jo kareiviai per jėga darė biurgeriams ekskursijas į Štuthofą, Dachau…
        Lietuviškai tai Herkaus Manto PRŪSIJA buvo paversta karinio muštro sinonimu, tad pirmą raidę nubraukus gaunasi kas gavosi. Matyt, amžiams. Jei IIIPK- neliks ten akmens ant akmens. Kaip ir LT.

        • grumlinas parašė:

         Skirtumas didelis – per 20km net gynybos nespėtum suorganizuoti, o po 100km jau bent galima pasipriešinti.
         ruskių teisinimas apie „teisėtą okupaciją“ yra visiška chujnia. Taip prieisim ir prie 1940 metų okupacijos pateisinimo.
         Įsisavink paprastą principą – viskas, ką darp ruskiai, yra nusikalstama. net jei iš pradžių neatrodo. Bo paskui viskas išlenda. Kad ir Vilniaus grąžinimas su tolimesne Lietuvos okupacija. Tada nereiks „teisėtų okupacijų“.

         • Taškąs parašė:

          Sutinku, kad gynybos ne. Bet ne km cinkelis. Mano kv. nuomone – tik partizaninis karas. O tam- tik RU ginklai- bent jau banalūs kalašai, ne mandri M- 16. Dar – Putinas ne toks kvailas, kaip to nori ir į(si)vaizduoja konserVATNIKAI.

          • grumlinas parašė:

           Nepainiok M-14, kuris yra labai taiklus ginklas, tačiau jautrus užteršimams, su M-16, kuris pagal patikimumą prilygsta AK.

 3. Taškąs parašė:

  nuuu, viršūnė iš krištolo bokšto. M-14, M-16 man vienodai. Kalašas tik todėl, kad tai okupantų ginklas partizaniniam kare. Lietuviai būtent šitoje srityje kovojo bene ilgiausiai.
  Negi savais ar sąjungininkų ginklais. Tik okupantų -raudonos vėlaivos kurių buvo- ginklais.

  O automatas AK-47 na Kalašas- vieni sako nuo fokiečių, kiti nuo čekų nu3,14zdintas – koks skirtumas- SU kuri nesicackiojo kaip kad kinai nūnai su patentais etc. …

  Taigi, tas kalašas – genialiai paprastas, genialiai geras ginklas. GINKLAS – tokia jo paskirtis. Bet -OKUPANTŲ ginklas – jį turėt partizaniniam kare tiesiog būtina. Ar kaip Warzawskie powstanie – laukti angielskų/francūzkų???

  Nu, net arkliui… pardon. Kakoj skirtum- M-14 ir M-16 jei abu kainuoja da ch…

  • grumlinas parašė:

   Na, jei kažkam M-14 ir M-16 vienodi, tai anam nedera išvis apie ginklus kalbėti ir juos vertinti. O jei dar kliedesius apie AK-47 nukopijavimą nuo kažko pradėti varinėti – tai išvis tyliu… Situacija ten kur kas sudėtingesnė, nei kopijavimas. O va žydų Galil – tas tai nuo Kalašo nupyzdintas be sąžinės graužimo.
   Partizaniniame kare kariaujama su tuo, kas yra. Ką nusiperki/pavagi/atkovoji/pasigamini/sąjungininkai pateikia.

   • Taškąs parašė:

    Būtent – lengviau tą padaryti iš masiškiausio ant viso pasaulio … Tiek to.
    Kalašo niekad nesu net rankose turėjęs :)- nekolobravau su CA. 🙂
    Bet va kelios istorijos su juo:
    *draugelio dvidešimtmetė vienturtė 1992 metais Vilniuje susidraugavo su JAV jūrų pėstininku, saugojusio ambasadą, 30 mečiu airiu Brajanu. Nepaisant jo vadų įspėjimų (niekad užsienyje netarnausi, nebent Afrikoje) Brajanas sunkiai išsiprašė ir gavo leidimą – jie susituokė.
    Brajaną iškart po to atšaukė į JAV. Jis – jauniausias iš 7 brolių. Kasmet visi 7 su šeimomis per Velykas susirenka paeiliui vis pas kitą, nes tėvai jau mirę.
    1994 metų Velykas šventė pas vyriausią brolių, kuris kaip tik įsikėlė į naują, didelį namą su biliardine. Brajanas pristatė savo Liną. Labai patiko ji visai giminei, net akcentas neužkliuvo.
    Po pusryčių šeimininkas biliardo kambaryje išdidžiai parodė naujausią savo kolekcijos pirkinį- AK-47. Visi broliai, brolienės nustėrę žiūrėjo į tą baisų dalyką, grėsmingai gaulintį, spietėsi prie kitos nei vamzdis stalo pusės.

    Lina padarė siaubingą klaidą- priėjo, išardė ir vėl sudėjo automatą.

    Šokas ištiko visus amerikonus:
    -Visi jus rusai vienodii…

    Ir taip reagavo airių giminė! Rymo katolikų. Buvo aptarinėję ir – ne kartą – to senbernio Brajano pasirinkimą. Kiekvienas brolių, pasirodo, kaimynuosna turėjo kažką nuo Baltijos. Lenkų dažniausia, bet du – pažinojo lietuvių dipukų palikuonių. Taigi, kažkiek susipažinę su Lietuvos istorija.