Beskaitydamas infoportalus, sužinojau, kad šį šeštadienį Maskvoje bus surengtas šventinis saliutas, minint Lietuvos sostinės „išvadavimo“ nuo nacistinių pajėgų 75-ąsias metines. Iš viso Maskvoje 2019-2020 metais planuojama surengti 17 tokių šventinių fejerverkų, minint Miestų-didvyrių ir Europos valstybių sostinių „išvadavimą“ iš nacistinės Vokietijos okupacijos 75-ąsias metines. Savo saliutą gaus ir Kaunas – rugpjūčio 1 d.

Viskas būtų fain, jei tai nebūtų signalas, kad ruskija ir toliau laikosi įsikibusi savo sovietinių šaknų. Akivaizdžiai duodama suprasti – „Mes jus išvadavome nuo nacių, o jūs, nedėkingi paršai, ant mūsų bačkas ritinate. Bet mes prisimename, jog jūs tuo metu buvote TSRSo dalis ir, jei mums pasiseks, vėl būsite“.

Estija jau pareiškė protestą, Lietuva kol kas perdžia vandenin. Šiaip yra kita proga, kurią galima priminti ruskijai – Molotovo-Ribentropo pakto 80-osios metinės. Na ir 80-osios Antrojo pasaulinio karo pradžios metinės. Puiki proga propagandinei kampanijai: „Pasirašiusios Molotovo-Ribentropo paktą, nacistinė Vokietija ir bolševikinė Rusija pradėjo Antrąjį pasaulinį karą!“ Kažkur skaičiau, automobilininkai ruošia Baltijos kelio pakartojimą, taip kad fonas būtų irgi neblogas. Reiktų mūsų mass-medijose nuosekliai ir atkakliai papumpuoti šitą puikią propagandinę temą, nes su ruskija informacinis karas neįmanomas, tik propagandinis, šiuo atveju dedant galingą akcentą ant emocinės sudedamosios – „kartu su naciais“.